صاعقه ! تفاوتها در مدل A , مدل (B نسل جدید) !

امروز داشتم به عکس صاعقه ها نگاه میکردم دیدم که یک سری تفاوت وجود داره خصوصا با این خبر رفتم تو فکر :>

نقل قول: به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، مجید هدایت مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه نمایشگاه هوایی کیش گفت: نسل جدیدی از هواپیمای جنگنده بومی ایران با نام صاعقه، در این سازمان تولید شد.
وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ کشورمان در بخش صنایع نظامی افزود: مردم کشورمان سال گذشته شاهد پرواز پرافتخار جنگنده صاعقه ساخت مشترک نیروی هوایی ارتش و سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع بودند و امسال نیز نسل جدید این هواپیمای جنگنده با قابلیت‌ها و امکانات بیشتر تولید شده است که به زودی تولید انبوه آن نیز آغاز خواهد شد.
هدایت همچنین اعلام کرد: در حوزه گشت دریایی نیز هواپیمای نظامی جدیدی ساخته شده است که بزودی در اختیار مرزبانان دریایی قرار خواهد گرفت.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8708080669


توی این تصویر با علامات هم رنگ تفاوت ها ظاهری رو مشخص کردم !

هواپیمای رنگ شده با خطوط سفید رنگ نسل جدید و زرد رنگه هم نسل پیشین اون هست ..
تغییر در ظاهر دهانه ورودی با رنگ سیاه !
تغییر شکل نحوه نصب رادر (سکان عمودی) با رنگ زرد !
تغییر شکل جایگیری آنتن به دلیل نا معلوم با رنگ قرمز !.....


دهانه ورودی بصورت مکعبی تغییر داده شده که بر اساس اخرین دستاورد ها در طراحی اف 18 ئی اف از این روش استفاده کردن ای روشن ضمن بهبود وظعیت آیرودینامیکی بدلیل داشتن زاویه رو به پایین و صاف بودن باعث کاهش چند درصدی سطح مقطع راداری خواهد شد ! ...

در مورد دم رادر یا همون سکان عمودی عقب هم اونطور که پیداست تغییر حجم داده شده که این تغییر حجم به معنای افزایش مکان جایگیری موتور احتمالا با هدف نصب موتور های بدون پس سوز بزرگتر صورت گرفته ! ... همچنین یک پارچه شدن مکان اتصال به بدنه هم میتونه مقصود بوده باشه ولی با این تغییر کمی به صاف شدن و از انحنا خارج شدن محل نصب دم عقب که اشتباه طراحی بوده کمک میکنه تا سطح مقطع نیز پایین بیاد ! ...

/ 0 نظر / 58 بازدید