عقاب صحرا...Desert Eagle

معرفی سلاح کمری و فوق العاده پرقدرت و خوش دست دسرت ایگل یا عقاب صحرا!
این سلاح کمری پرقدرت توسط کارخانه Magnum Research طراحی و ساخته شده.این سلاح کمری علاوه بر داشتن قدرتی فوق العاده ، از مکانیزم منحصر به فردی بهره می گیرد. عمده سلاح های کمری ، از گلنگدن مورس کوتاه استفاده می کنند. درحالی که عملکرد گلنگدن این سلاح ، توسط فشار گاز باروت صورت می گیرد. درواقع مکانیزم گلنگدن این سلاح ، از تفنگ M-16 اقتباس شده است. مزیت این نوع گلنگدن در این است که می توان از فشنگ های بسیار قدرتمندی استفاده کرد که قبلآ تنها توسط رولورها قابل شلیک بودند.

این سلاح ، در سه مدل ساخته شده است که عبارتند از:
Mark I : تولید این مدل متوقف شده است.این مدل دارای قاب آلومینیومی بوده و قادر به شلیک گلوله های کالیبر 375/0 مگنوم و 44/0 است.

Mark VII : تولید این مدل نیز متوقف شده است. این مدل دارای لوله 6 یا 10 اینچی (152 یا 254 میلیمتری) بوده و قادر به شلیک گلوله های 44/0 مگنوم می باشد.

Mark XIX : این مدل قادر به شلیک گلوله های کالیبر 375/0 مگنوم ، 44/0 مگنوم و 50/0 می باشد. کارخانه سازنده این سلاح ، کالیبر 44/0 مخصوص Cor-Bon و 50/0 AE را نیز برای آن درنظر گرفته است. ولی تاکنون هیچ تپانچه ای را با دو کالیبر ذکر شده در آخر تولید نکرده است. برای تعویض کالیبر سلاح ، کافی است لوله و مکانیزم تغذیه ان را با نوع مورد نظر تعویض کنید. طبق یک نظرسنجی ، محبوب ترین لوله های مورد استفاده در این سلاح ، انواع 6 اینچی هستند. تمامی این لوله ها ، مجهز به زائده ای می باشند که برای نصب دوربین درنظر گرفته شده است.به علت استفاده از گلوله های حجیم و پرقدرت در این سلاح ، ظرفیت خشاب آن کمی کاهش پیدا کرده است. ظرفیت خشاب این سلاح در کالیبر 375/0 مگنوم 9 تیر ، در کالیبر 44/0 مگنوم 8 تیر و در کالیبر 50/0 AE معادل 7 تیر می باشد. برای مقایسه ، بد نیست بدانید ظرفیت خشاب سلاح کمری SIG-Sauer P226 ، معادل 16 تیر است. صنایع اسلحه سازی اسرائیل (IMI) ، گونه مشابه این سلاح را با نام Jericho 941 طراحی کرده است که البته تنها در ظاهر به Desert Eagle شباهت دارد. گلنگدن این مدل ، از نوع مورس کوتاه و ماشه آن دوزمانه می باشد. شباهت دیگر این بچه عقاب (!!!) با نمونه های اصلی ، گلوله های بکار رفته در آن با کالیبر 41/0 یا 41/0 AE است. همچنین می توان گلوله های 9 میلیمتری Luger را در آن به کار گرفت که برای این کار ، تنها تغییر مورد نیاز ، تعوض لوله سلاح است. دلیل این امر این است که گلوله های 41/0 AE ، همان گلوله های کوتاه شده 41/0 مگنوم هستند. همچنین مکانیزم گلنگدن و خزانه این سلاح ، بر مبنای پوکه گلوله های 9 میلیمتری Luger ساخته شده که کاربرد هر دو کالیبر را تنها با تعویض لوله ممکن می سازد.
درخصوص کالیبرهای 44/0 مگنوم و 50/0 AE نیز همین مسئله صدق می کند. تعویض این دو کالیبر ، تنها به تعویض لوله و خشاب نیاز دارد. البته به علت به کارگیری مکانیزم گلنگدن مسلح شونده با گاز باروت ، لوله این سلاح از جنس بسیار مخصوص و گرانقیمتی ساخته می شود که همین امر ، تعویض کالیبر را به یک گزینه پرهزینه تبدیل می کند.

مشخصات:
سیستم مکانیکی : فشار گاز CO2 ‍
کالیبر: 4.5 میلی متر
ظرفیت خشاب:۹ و ۸ و ۷ در انواع کالیبر
طول سلاح: 280میلی متر
سرعت اولیه گلوله: 120 متر در ثانیه
وزن سلاح: 1100 گرم
طول لوله : 144 میلی متر
وزن کپسول گاز : 12 گرم
نوع ساچمه قابل شلیک : گرد- سرتخت-سرگرد - سر تیز
تعداد خان : 12 عدد

اختصاصی واریور : قیمت این اسلحه 800 تا 1.200 است.

/ 0 نظر / 114 بازدید