کیلو: شکارچی خاموش

طراحی:

این زیردریایی ها دارای یک محور انتقال نیرو و بدنه دوجداره هستند. سطح قوسی زیردریایی به قسمت میانی زیردریایی نزدیک شده است تا کارایی سیستم سونار را افزایش دهد. برای کاهش امواج صوتی تمامی بخشهای شناور زیردریایی از بخش بیرونی زیردریایی برداشته شده است. این زیردریایی به سیستم جدید بیرون دادن گاز مجهز شده است و بدنه زیردریایی نیز با پوشش لاستیکی ضد سونار برای کاهش خطر شناسایی شدن پوشیده شده است.

kilo

زیردریایی های تایپ 877 ائی کی ام دارای وزنی در حدود 2300 تن در سطح و 3950 تن در زیر آب است. بیشترین عمقی که این زیردریایی توانایی رفتن به آن را دارد 300 متر است. سرعت آن در سطح 10 گر دریایی و در زیر آب در حدود 17 گره دریایی است. برد این زیردریایی در زمانی که در سطح آب با سرعت 7 گره دریایی حرکت می کند در حدود 6000 مایل و زمانی که در زیر آب با سرعت 3 گره دریایی حرکت می کند بردی برابر 400 مایل دارد.

 Kilo

سیستم رزمی:

 سیستم اطلاعات رزمی شامل کاپیوتر چند هدفه ام وی یو 110 ائی ام که قابلیت رهگیری 5 هدف را به طور همزمان دارد. دو عدد به صورت اتوماتیک و سه هدف به صورت هدفگیری دستی به وسیله سیستم جهت یابی آندوگا که در سیستم اطلاعات رزمی زیردریایی نصب شده است انجام می شود. زیردریایی توانایی دریافت اطلاعات مربوط به حالت و موقعیت و سرعت هدف را دارد.

 kilo

اژدرها

زیردریایی های تایپ 877 ائی کی ام دارای 6 پرتاب کننده 533 میلیمتری اژدر هستند و قابلیت حمل 18 فروند اژدر سنگین وزن را دارند. (6 عدد در پرتاب کننده ها و 12 عدد در مخازن ذخیره). این زیردریایی ها به سیستم اژدر گذاری اتوماتیک مجهز هستند و قابلیت درگیری همزمان با دو هدف را دارد. 2 عدد از پرتاب کننده ها قابلیت شلیک اژدرهای تست 71 ام کاائی با سرجنگی تعقیب کننده الکترونیکی و سیستم سونار فعال و هدایت تلویزیونی است که به کاربر اجازه می دهد که به صورت دستی بر روی هدف قفل کند و در دو حالت مانور کند. وزن این اژدر در حدود 1820 کیلوگرم با سرجنگی 205 کیلوگرمی است. این زیردریایی ها البته با اژدرهای یوجی اس تی که قابلیت تعقیب اهداف را از طریق دنباله های ایجاد شده آنها بر روی آب را دارد مجهز شده است. وزن این اژدر در حدود 2200 کیلوگرم و وزن سرجنگی آن در حدود 200 کیلوگرم است. برد این اژدر در حدود 40 کیلومتر است و عمق جستوجوس آن در حدود 500 متر است.پرتاب کننده های اژدر البته قابلیت کارگذاری مین را نیز دارند.

 kilo

موشک ها

این زیردریایی ها دارای یک پرتاب کننده برای 8 موشک سطح به هوای استرلا یا لگلا است. موشک استرلا 3 یک موشک با جستجوگر مادون قرمز و سرجنگی 2 کیلوگرمی است. این موشک که با کد اس آ ان 8 گریملین در ناتو شناخته می شود دارای بیشینه بردی برابر 8 کیلومتر است. موشک لگلا (با کد ناتوی اس آ ان 10 گیملت) هم دارای هدایت مادون قرمز است. این موشک شنگینتر است و دارای بردی در حدود 8 کیلومتر و سرعتی برابر 1.65 ماخ دارد. زیردریایی های نیوری دریایی هند با موشک ضدکشتی 3ام54ائی1 که بخشی از موشک های سری اس هستند مجهز شده اند. برد این موشک ها در حدود 220 کیلومتر است و با سرجنگی شدیدالانفجار 450 کیلوگرمی مجهز شده است. این زیردریایی ها به موشکهای حمله به اهداف زمینی نواتور 3ام14 نیز که از موشک های سری اس هستند مجهز شده اند.

 kilo

اهداف متقابل

پشتیبانی اقدامات الکترونیکی و دریافت کننده هشدار راداری و مسیریاب است.

 

حسگرها   

زیردریایی مدل 877 ائی کی ام با سیستم سونار ام جی کا 400 مجهز شده اند که انعکاس راداری را دریافت می کند و امواج سیستم های فعال سونار و صدای امواج زیرآبی را دریافت می کند. این زیردریایی دارای یک کانال دوتایی است که خطا در مسیریابی را کاهش می دهند و دقت را افزایش می دهد. این زیردریایی دارای ابزاری برای سنجش فرکانسهای دریافتی دارد که قدرت تفکیک اهداف را اغزایش می دهد. زیردریایی های 877 ائی کی ام دارای یک رادار فعال به همراه یک سیستم تفکیک است.

 kilo

پیشرانه

زیردریایی های تایپ 877 ائی کی ام با سیستم پیشرانه دیزل الکتریک مجهز شده است. دو ژنراتور دیزل 1000 کیلوواتی و یک موتور با پیشرانه ای به قدرت 5500 اسب بخار در این زیردریایی نصب شده است. این سیستم های پیشرانه توسط دو کارخانه الکتروسیا و کلومنسکی زواد روسیه ساخته شده اند. برای صرفه جویی در حرکت این زیردریایی دارای یک موتور به قدرت 190 اسب بخار و دو موتور هرکدام به قدرت 102 اسب بخار به عنوان سیستم پیشرانه اضطراری است. این زیردریایی دارای 4 پروانه 7 تیغه است.

 kilo

خدمه

57 نفر

                                                   وزن                                                                

در سطح

2300 تن

در زیر آب

3950 تن

                                              ابعاد

طول

72.6 متر

عرض

9.9 متر

ارتفاع

6.2 متر

                                           پیشرانه

پیشرانه

سیستم کامل الکتریکی دیزل الکتریکی

ژنراتور دیزل

2 عدد هر کدام 1000 وات

موتور پیشران

1 عدد 5500 اس بخار

موتور برای حرکت با صرفه جویی در انرژی

1 عدد 190 اسب بخار

سیستم پیشرانه اضطراری

2 عدد هر کدام 102 اسب بخار

باتری ذخیره

2 عدد

پروانه

4 عدد 7 تیغه

                                     عمق غوطه وری

عمق عملیاتی

240 متر

عمق نهایی

300 متر

                          سرعت در بالاترین کارکرد موتور

در سطح

10 گره دریایی

در زیر آب

17 گره دریایی

                                              برد

با لوله هوا (سرعت 7 گره)

6000 مایل

زیر آب (سرعت 3 گره)

400 مایل

در نهایت سرعت

12.7 مایل

ذخیره سوخت

174 تن

ماندگاری در دریا

45 روز

                                                  تسلیحات

موشک سطح به هوا

سیستم های موشکی استرلا یا لگلا 8 موشک

اژدر

6 پرتاب کننده 533 میلی متری 18 اژدر

                                                  سیستم ها

تجهیزات الکترونیکی

سیستم ارتباط رادیویی (فرستنده و گیرنده و تنظیم کننده) سیستم کنترل اطلاعات رزمی و سیستم هدایت رادیویی

رادار

فعال/ غیر فعال

سونار

غعال/ غیرفعال

پریسکوپ

یک عدد برای فرمانده یک عدد برای دفاع هوایی

      kilo                          

kilo                    

/ 0 نظر / 24 بازدید